thumbnail_Pellon serviisi - 02.jpg

Arjen palveluita kuntalaisille.

Ravintokeskus

Ravintokeskus tarjoaa monipuolista ja terveellistä ruokaa varhaiskasvatuksen, koulujen sekä sosiaalipuolen asiakkaille. Lisäksi ravintola Floora tarjoaa maukkaita aterioita terveyskeskuksen tiloissa.

Pesula- ja siivouspalvelut

Pesula- ja siivouspalvelut huolehtivat Pellon kunnan ja kuntakonsernin pesulapalveluista sekä kiinteistöjen ja toimitilojen puhtaudesta ja viihtyvyydestä.

Rakentamis- ja kiinteistöhoitopalvelut

Rakentamis- ja kiinteistöhoitopalvelut huolehtivat Pellon kunnan kiinteistöjen ylläpidosta, huollosta sekä korjaamisesta. 

Palvelemme:

Ravintokeskus Floora

Palvelee terveyskeskuksen yhteydessä henkilökuntaa.

Avataan myöhemmin ilmoitettavana aikana myös muille lounasasiakkaille.

Pesula

aukioloaika

ma-pe 7:00 - 15:00

puh. 040-538 5537

Teollisuustie 2, Pello

Pellon kunnan sivuille?

Klikkaa logoa:

 

Yhteystiedot

Siivous-ja pesulapalvelut

Palveluesimies Kati Sirkka

kati.sirkka@pello.fi, 040 583 4656

Kiinteistöhuoltopalvelut

Palveluesimies Ilpo Ylisaukko-oja

ilpo.ylisaukko-oja@pello.fi, 0400 299 368

Ravitsemispalvelut

Palveluesimies Sari Jurva

sari.jurva@pello.fi, 040 519 5222

Website created by MirNetti

Asuntojen vuokraustoiminta

Isännöitsijä, palvelupäällikkö Virpi Kotakorva

virpi.kotakorva@pello.fi, 040 506 1539

Palvelusihteeri Aila Karakko

aila.karakko@pello.fi, 040 689 6515

Palvelusihteeri Aila Jussi

aila.jussi@pello.fi, 040 630 9302

Hallinto

Toimitusjohtaja Kai Korhonen

kai.korhonen@pello.fi, 040 674 4318

Hallituksen puheenjohtaja Esa Kassinen

esa.kassinen@pello.fi, 040 634 1900
 

Pellon Serviisi Oy

Y-tunnus: 2658604-6
Kunnantie 4, 95700 Pello


Verkkolaskuosoite:
Operaattori Tieto TE003726586046

Välittäjätunnus 003701011385